E-Ticaret

E-Ticaret

E-ticaret gün geçtikçe büyüyen ve geniş kesimlere ulaşan bir ticaret yöntemi olarak kendisini kabul ettiriyor. Öyle ki son dönemlerde e-ticaret, fiziki ticaretin önüne geçerek popülerliğini de arttırmış durumda. Üstelik günümüzde e-ticaret kolay ve basit şekilde yapıldığı için pek çok kişinin kendi işini kurmasına da olanak veriyor. Bunun yanında e-ticarette marka olmak isteyen firmalar da e-ticaret yatırımlarını arttırıyor. E-ticaret yapmak ve daimi olarak genişleme gösteren bir sektörde günümüzde oldukça kolay durumda. Profesyonel e-ticaret çözümleri sayesinde e-ticaret yapmaya hemen başlayabilirsiniz!

E-Ticaret Nedir? E-Ticaretten Ne Anlaşılmalı?

E-ticaret neye denir sorusuna basit bir yanıt verilecek olursa; internet üzerinden yapılan alışveriştir diyebiliriz. Dünya çapında ortalama 7 trilyon dolarlık bir hacme ulaşan e-ticaretin bu kadar popüler olması ise farklı etmenlere dayanıyor. Bu kadar yüksek bir hacmi aynı zamanda uzun olmayan bir gelecekte gerçek ticaretin yerini alabileceğine de işaret ediyor.

Dijital ortamda yapılan alışverişi ifade eden e-ticaret hem satıcılar hem de alıcılar için önemli avantajlar içeriyor. Fiziki dükkan veya mağazalarla kıyaslandığında yatırım ve giderlerin çok düşük olması ürün satış fiyatlarına yansıyabiliyor ve böylece müşteriler de daha avantajlı fiyatlarla alışveriş yapabiliyorlar.

E-ticarette esasında fiziki dükkan veya mağazada gerçekleşen tüm işlemler, yani ürün sergileme, ürünleri tanıtmak, görsel veya video eklemek, sipariş vermek, ödeme yapmak, kargolama gibi her şey mümkün olduğundan alıcılar da fiziki mağazalardan farksız bir alışveriş deneyimi yaşayabiliyorlar. Üstelik yapısı gereğince e-ticaret sitesi ürün arama ve kıyaslama için de saniyeler içinde sonuçları gösterdiğinden zaman açısından da tasarruf sunuyor.

Sadece alıcılar için değil, satıcılar için de e-ticaret önemli fırsatlar sunuyor. Düşük giderler, geniş kesimlere ulaşma, sürekli sitenin açık olması gibi noktalar e-ticarete girmek isteyenler için önemli cazibe noktaları olarak sayılabilir.

E-Ticaretin Avantajları Neler?

E-ticaretin avantajları alıcı ve satıcı için oldukça fazladır diyebiliriz. Çünkü iki tarafın da fiziki mağazalara göre önemli fırsatlar elde etmesi mümkündür. E-ticaret avantajları şu şekilde sıralanabilir:

  • Fiziki mağazalara göre e-ticarete başlamak çok düşük masraflar içerir.
  • Fiziki mağazalar belirli bir bölgeye belirli saat aralığında hizmet sunarken e-ticaret sitesine dünyanın her yerinden herhangi saat farkı olmadan giriş yapmak mümkündür. Bu durum aynı zamanda yurtdışına ürün veya hizmet satmayı da mümkün kıldığından oldukça önemlidir.
  • Gelişen e-ticaret çözümleri sayesinde stoksuz satış gibi yöntemlerle başlangıç sermayesi de gerekmeden e-ticaret yapabilirsiniz.

E-Ticarete Nasıl Başlanır? E-Ticaret Nasıl Yapılır?

E-ticarete başlamak sandığınızdan daha kolay. Çünkü gelişen e-ticaret altyapıları ve paketleri sayesinde kısa süre içinde e-ticaret siteniz yayında olabilir. Daha önceki dönemlerde e-ticaret yapmak için büyük paralar harcamak ve teknik bilgi sahibi olmak da gerekiyordu. Fakat artık hazır e-ticaret paketleri sayesinde e-ticaret sitenizi kısa süreler içerisinde hazır hale getirebilirsiniz.

E-ticaret sitenizi kurduktan sonra daha fazla müşteriye ulaşmak, satışlarınızı arttırmak ve alanınızda bilinen bir marka haline gelmek için bazı noktalara da dikkat etmelisiniz. Öncelikle ürün ve hizmetleriniz için hedef kitlenizin belirlenmesini sağlamalısınız. Bunun yanı sıra hedef kitleniz belirlenirken müşteri profiliniz de ortaya çıkacaktır. Müşteri profilinize uygun olacak bir site ve tasarımı bu noktada en çok dikkat etmeniz gereken noktalar arasında yer alıyor. Sunulan hazır e-ticaret yazılımları veya Fy Tasarım tarafından yapılan özel istek yazılımlarla eticaret site kurulumu kapsamında hayata geçecek e-ticaret siteniz doğru yönetim, uygun fiyatlandırma ve yüksek müşteri memnuniyeti sayesinde kısa süre içinde e-ticarette hedeflerinize sizi yaklaştıracak ve mutlu sonuçlar oluşturacaktır!

Profesyonel Çözüm Sunan E-Ticaret Paketleri

Fy Tasarım olarak profesyonel şekilde sunulan e-ticaret paketleri çok kısa süreler içinde e-ticaret sitenizin hazır olmasını sağlamaktadır. Paketler içinde ihtiyacınıza göre sunulan özellikler e-ticaret projenizi başlatmak veya geliştirmek için doğru çözümler sağlıyor. Günümüz ihtiyaçlarına uygun şekilde hazırlanan e-ticaret paketleri kullanıcı dostu detayları ile hem yönetim hem de kullanım açısında avantaj sunuyor. Yönetim kısmının çok basit ve anlaşılır olması sitenizi zahmetsiz şekilde yönetebilmeniz açısından fırsat oluşturuyor. Böylece herhangi teknik bilgi veya kod bilgisi gerektirmeden e-ticaret siteniz hazır hale geliyor. Bunun yanında kullanıcı dostu detaylar müşterilerinizin de alışverişlerini sorunsuz şekilde yapabilmesini sağlıyor.

Diğer yandan PHP ile oluşturulan bu yazılımlar sitenizin arama motorları için de uyumlu olmasını sağlıyor. SEO açısından önemli katkılar sunan bu durum potansiyel müşterilerinize ulaşmanıza ve onların da sitenize gelerek alışveriş yapmasına fırsat tanıyor. Arama motorları için uyumlu bir web sitesine sahip olmanız etkili bir reklam olacağı gibi reklam maliyetlerinizin de düşmesine katkıda bulunacaktır.

Tam stabil ve yüksek verimli çalışma sunan e-ticaret yazılımları böylece kesintisiz şekilde sitenizin açık kalmasını da sağlayarak her zaman alışveriş yapılmasına olanak tanıyor. Güvenli ödeme seçeneklerinin de eklendiği yazılımlar böylece farklı ödeme yöntemlerini de müşterilerinizin kullanmasını sağlıyor. Arama motorlarına uyumlu, kolay kullanım sunan, güvenli ve hazır e-ticaret yazılımları sayesinde e-ticarette kısa sürede marka olabilirsiniz!

E-Ticaret İçin Doğru Çözümler

Fy Tasarım tarafından sunulan e-ticaret hizmetleri e-ticarete başlamanız veya işlerinizi daha da geliştirmeniz için doğru çözümler sağlıyor. Sıfırdan e-ticarete başlamak istiyorsanız özel olarak hazırlanmış e-ticaret yazılımlarını tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra alanındaki deneyimi ve uzmanlığı sayesinde Fy Tasarım özel e-ticaret isteklerinize de doğru yanıtlar sunacaktır.

E-ticarete başlayarak kısa süre içinde alanınızda marka haline gelebilirsiniz. E-ticaretin büyüme potansiyeli göz önünde tutulduğunda sıfırdan bu alana girebilir veya fiziki mağazanızı sanal ortama taşımak isteyebilirsiniz. Hangi durum olursa olsun uygun fiyatlarla Fy Tasarım tarafından sunulan e-ticaret çözümleri e-ticareti zahmet olmaktan çıkarıp başarılı ve etkili bir hale getiriyor!